Oddelek za slavistiko

Predstavitev slovenskih prevodov treh Buninovih kratkih zgodb na portalu Культура.РФ

Na ruskem portalu  Культура.РФ si lahko danes, 27. 10., ob 19.00 po moskovskem času ogledate prenos predstavitve knjižne izdaje slovenskih prevodov treh Buninovih kratkih zgodb.

Prevodi so delo Maše Djivuljski, Tiborja Malinoviča in Vite Pintar, nastali pa so v okviru prevajalskega natečaja v soorganizaciji Oddelka za slavistiko, Vseruske knjižnice za tuje književnosti ter moskovskega Inštituta za prevajanje, na katerem so današnji alumni, takrat še študenti rusistike, sodelovali pred časom.

naslovnica predstavljene knjige

Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko

Priznanje lekt. dr. Saši Podgoršek "Kongresna ambasadorka Slovenije 2020"

Prijava teme diplomske naloge oz. magistrskega dela