Okrogla miza ob zaključku gostujoče razstave Trienale rokodelstva

Ob zaključku gostujoče razstave sodobnih in inovativnih izdelkov na temeljih bogate kulturne dediščine Slovenije Trienale rokodelstva vabljeni na okroglo mizo o dediščini rokodelskih panog, ki bo potekala v sredo, 15. maja 2024, ob 11. uri v Posavskem muzeju Brežice. Spregovorili bodo o vlogi etnologije pri raziskovanju in varovanju kulture rokodelstva in o mednarodnih projektih za promocijo rokodelstva, v katere se vključujejo tudi slovenske etnološke institucije.

Sodelujejo: Tanja Roženbergar (Slovenski etnografski muzej, soavtorica razstave), Tajda Jerkič (Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo FF UL, Interreg projekt COMMHERITOUR), Saša Poljak Istenič (Inštitut za slovensko narodopisje ZRC SAZU, Horizon RIA projekt Culturality), Kati Sekirnik (Konzorcij rokodelskih centrov Slovenije in RC DUO Škofja Loka, Razvojna agencija Sora, Interreg projekt AlpTextyles) in Nika Šantej (oblikovalka stekla, avtorica razstavljenih izdelkov Dotik).
Z gosti se bo pogovarjala direktorica Posavskega muzeja Brežice Alenka Černelič Krošelj.

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor