Oddelek za klasično filologijo

O Oddelku za klasično filologijo

O oddelku

Oddelek za klasično filologijo sodi med ustanovne oddelke na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani. Posveča se jezikoma, kulturi in zgodovini civilizacij stare Grčije in Rima ter ponuja eno najbolj raznolikih in interdisciplinarnih izobraževalnih izkušenj v okviru sodobne humanistike. V programu si študenti poleg temeljite jezikovne izobrazbe pridobijo tudi znanje na področju antične politične in kulturne zgodovine, književnosti, filozofije, religije in mitologije ter vsakdanjega življenja; pri tem razvijejo miselno doslednost, analitično sposobnost, zmožnost ravnanja s kompleksnimi informacijami ter intelektualno širino, potrebno za poklice enaindvajsetega stoletja.

Vodstvo oddelka

Predstojnica red. prof. dr. Jerneja Kavčič
E-mail: jerneja.kavcic@ff.uni-lj.si

Namestnik predstojnice doc. dr. Branko Senegačnik
E-mail: branko.senegacnik@ff.uni-lj.si

Tajništvo

Samostojna strokovna delavka/bibliotekarka: Nastja Janžekovič, prof. lat. in univ. dipl. lit. komp.
E-mail: nastja.janzekovic@ff.uni-lj.si
Uradne ure: 11–13h.

Uradne ure potekajo v živo, po elektronski pošti in telefonu, v času dela od doma tudi po Zoom-u. Opozorilo: ob prijavi na Zoom morate poleg imena vpisati tudi vpisno številko, prav tako pa morate imeti vklopljeno kamero.

Lokacija: Aškerčeva 2, tretje nadstropje levo, soba 344

Družbena omrežja

Oddelek poleg jezikovne izobrazbe skrbi tudi za znanje na področju antične politične in kulturne zgodovine, književnosti, filozofije, religije in mitologije ter vsakdanjega življenja. Spremljajte naše aktivnosti na družbenih omrežjih:

Instagram | Facebook | Twitter | Tumblr | Pinterest | Linkedin

Sodelavke in sodelavci oddelka