Pogovor o Tsuneko Kondō Kawase z dr. Klaro Hrvatin in dr. Heleno Motoh

Vabljeni na pogovor o Tsuneko Kondō Kawase z dr. Klaro Hrvatin in dr. Heleno Motoh, ki bo potekal 16. 1. 2025 ob 18.00 v Slovenskem etnografskem muzeju

Tsuneko Kondō Kawase, kasneje preimenovana v Marijo Skušek, je bila Japonka, ki je odraščala na Kitajskem, se na Kitajskem poročila z nemškim uradnikom, leta 1920 pa se skupaj z Ivanom Skuškom ml. in svojima otrokoma iz prvega zakona preselila v Ljubljano. Bila prva Japonka, ki je živela v Ljubljani, velika promotorka japonske kulture na naših tleh, prevajalka in ljubiteljica kulture, ki se je danes spomnijo še redki Ljubljančani.

Istočasno bo za otroke potekala Rdeča nit: Pahljača, moči in morje, pripovedovanje za otroke in družine. Na razstavi Azija sredi Ljubljane: Življenje Skuškove zbirke bodo po preteklosti in domišljijskih deželah potovali z japonskimi pravljicami, ki jih je morda v svojem otroštvu poslušala tudi Tsuneko Kondō Kawase. Pripovedovali bodo, kako sta opica in žaba tekmovali za moči, zakaj je morje slano in katera pahljača je najlepša. Na koncu bodo na razstavi poiskali še Tsunekino pahljačo. 

Pripovedovalke: Sonja Kogej Rus, Katarina Nahtigal in Enja Zobarič.

Ob 18.40 bo sledilo še vodstvo po razstavi Azija sredi Ljubljane: Življenje Skuškove zbirke s soavtoricama dr. Heleno Motoh in dr. Natašo Vampelj Suhadolnik.

Dogodek je del programa Leta dediščine FF. Vabljeni!

Dogodki

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor

Oddelek za slavistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Gostujoča predavanja dr. Iváneka z Ostravske univerze

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Spletna predstavitev za tuje študente

Oddelek za zgodovino

Javno vodstvo po razstavi En krompir, tri države

Oddelek za arheologijo

Metalurški dan