Teden italijanskega jezika v svetu: Italijanščina in knjiga: svet med vrsticami

Vabljeni na uvodni večer Tedna italijanskega jezika v svetu: Italijanščina in knjiga: svet med vrsticami, ki bo v ponedeljek, 14. oktobra 2024, na Italijanskem kulturnem inštitutu Ljubljana. Prireditev, ki jo bo uradno otvoril Italijanski veleposlanik v Sloveniji Nj. eksc. Giuseppe Cavagna, obsega predstavitev aktivnosti Inštituta s stani njegove direktorice Verene Vittur ter uvod v nov knjižni cikel 6 avtorjev išče bralce, ki ga bo vodila Laura Castegnaro. V zaključku večera bo umetniški vodja Pordenonelegge Gian Mario Villalta v prispevkom z naslovom Življenje s knjigami (strast, kultura, založništvo) / Una vita con i libri (passione, cultura, editoria) spregovoril o svojih bogatih izkušnjah s področja književnosti. Dogodek bo v italijanščini. Sledi druženje.

Program tedna italijanskega jezika v svetu

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor