Jezikovna fotoorientacija na Oddelku za prevajalstvo

Ena od kontrolnih točk na Jezikovni fotoorientaciji je bila v tolmaškem laboratoriju na Oddelku za prevajalstvo.

V okviru dogodkov ob evropskem dnevu jezikov je Hiša Evropske unije v sodelovanju z Mestno zvezo tabornikov Ljubljana v petek, 22. 9., v Ljubljani organizirala Jezikovno fotoorientacijo za osnovnošolce, srednješolce in splošno javnost. Eno od kontrolnih točk na Jezikovni fotoorientaciji je predstavljal tolmaški laboratorij na Oddelku za prevajalstvo, ki ga je ta dan obiskalo okrog 400 mladih z različnih slovenskih osnovnih in srednjih šol.

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)

Brumnovo priznanje za gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik