Prispevek avtoric z Oddelka za psihologijo v izboru Odlični v znanosti 2020

Znanstveni članek avtoric prof. dr. Maje Zupančič z Oddelka za psihologijo Filozofske fakultete in izr. prof. dr. Tine Kavčič z Zdravstvene fakultete UL, ki je dopolnilno raziskovalno zaposlena na Filozofski fakulteti, z naslovom Prepoznava štirih tipov osamosvajanja mladih na prehodu v odraslost, je Znanstvenoraziskovalni svet za družboslovje pri ARRS uvrstil v izbor Odlični v znanosti 2020. Dosežek sta avtorici objavili tudi v ugledni tuji znanstveni reviji: Kavčič, T. in Zupančič, M. (2019). Types of separation-individuation in relation to mothers and fathers among young people entering adulthood. Journal of Youth Studies, 22(1), 66-86. [COBISS.SI-ID 1540327108]. Kategorija: 1A1 (Z, A'', A', A1/2).

Čestitamo za uspeh!

Posnetek predstavitve dosežka si boste lahko ogledali v okviru dogodka Dan ARRS-ja 2020: Podpiramo odličnost, ki bo letos zaradi epidemioloških razmer potekal virtualno, in sicer v sredo, 16. decembra 2020, z začetkom ob 13.00 uri na www.danarrs.si.

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)