Veliki medfakultetni koncert ob Letu jezikov

Študentski pevski zbor Filozofske fakultete in Filozofska harmonija pod taktirko prof. dr. Matjaža Barba

V ponedeljek, 29. maja 2023, je Dvorano Julija Betetta napolnila glasba z vsega sveta. Leto jezikov se je na Filozofski fakulteti zaključilo z Velikim medfakultetnim koncertom, na katerem so moči združile Filozofska fakulteta, Akademija za glasbo in Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani.

Na odru se je zvrstilo okoli 70 glasbenikov, ki so zapeli pesmi v kar 20 jezikih – v slovenščini, angleščini, norveščini, italijanščini, francoščini, japonščini, grščini, poljščini, korejščini, romunščini, nemščini, srbščini, ruščini, bosanščini, romunščini, ukrajinščini, španščini, kitajščini, češčini in madžarščini.

Koncert je bil velik projekt, pri katerem so sodelovali glasbeniki, lektorji, naravni govorci in številčna ekipa, ki je delovala v ozadju.

Idejna vodja in glavna organizatorka koncerta je bila Anika Logar, v organizacijski ekipi so bili tudi Jonathan Rebetz, Nina Tušek, doc. dr. Mojca Leskovec in Larina Griessler. Vezno besedilo je spisala Neža Cerinšek, glasbeni večer sta povezovala Neža Cerinšek in Svit Dečman Stisovič.

Organizatorji se zahvaljujejo dekanom vseh treh fakultet, še posebej pa  dekanji Filozofske fakultete prof. dr. Mojci Schlamberger Brezar, ki je nagovorila nastopajoče. Obenem pa velik poklon vsem spodaj naštetim, ki ste omogočili, da so izpeljali to čudovito glasbeno zgodbo.

GLASBENIKI:

Eva Hočevar, Natalija Šterk, Neža Zevnik, Izabella Rajh, Neža Jamnik, Špela Kitak, Lovro Križnar - Munja, Aleks Podjed, Pia Krampl, Leonarda Šoko, Teku Snu, Smoking Cactus, Peter Grdadolnik, Karlo Posnjak, Brita Bautín, Študentski pevski zbor Filozofske fakultete pod vodstvom  prof. dr. Matjaža Barba in Filozofska filharmonija pod taktirko prof. dr. Gregorja Pompeta, Melanholiki, Večni problemi, Romanska pesem ter bibl. mag. Ana Mehle in Brane Brezavšček

POVEZOVALCA: Neža Cerinšek, Svit Dečman Stisovič

VEZNI TEKST: Neža Cerinšek

IDEJNA VODJA: Anika Logar

ORGANIZATORJI: Anika Logar, Jonathan Rebetz, Nina Tušek, doc. dr. Mojca Leskovec, Larina Griessler, Neža Cerinšek

PREVAJALCI:

Angleščina: Jonathan Rebetz

Ruščina: Natalija Šterk

Korejščina: asist. mag. Eva Vučkovič

Poljščina: Jasna Reščič, Wiktor Szotowski

Ukrajinščina: Oleg Rogoza, Smoking Cactus

Španščina: Kati Komel, Ana Mavrič

Grščina: Eva Avguštin pod mentorstvom prof. dr. Jerneje Kavčič

Romunščina: Rasmira Majetić-Ramić pod mentorstvom lekt. dr. Ioane-Carmen Jieanu

Kitajščina: prof. dr. Jana Rošker

Japonščina: asist. dr. Nina Golob

Francoščina: Pia Krampl, Hristina Lazarevska

Srbščina: Brita Bautin

Portugalščina: Samara Andrade Pereira, Linda Koblar Sales, Uršula Kranjc, Manca Gašperšič Toporišič, Eva Vrhovšek pod mentorstvom doc. dr. Mojce Medvedšek

Madžarščina: bibl. mag. Ana Mehle

Nemščina: asist. Jan Černetič

Češčina: lekt. Darja Pivk

Bosanščina: Brita Bautin

POMOČ PRI IZGOVORJAVI:

Poljščina: izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska

Japonščina: asist. dr. Nina Golob

Romunščina: lekt. dr. Ioana-Carmen Jieanu

Grščina: Eva Avguštin

Ukrajinščina: Oleg Rogozov

OSTALI SODELUJOČI:

Nika Predalič, Chiara Kovačič, Katarina Benkič, Delfina Rustemi, Luka Lončar, Domen Rob, Marko Durdubakov, Larina Griessler, Peter Grdadolnik, doc. dr. Ignac Fock, Živa Gornik, Tai Vrečko Cindrić, Jakub Stepaniuk, izr. prof. Simon Dvoršak, lekt. Sanja Pešorda, Maša Strušnik, Maša Medved, Nik Keber, Andraž Fink

TEHNIKI: Karim Zajec, Matic Mohar, Tilen Brlan

FOTOGRAFI:

Elias Jollivet, Luka Cigale, Žiga Jagodič, Janez Zalaznik

Foto: Janez Zalaznik

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)