Sosedje iz AGRFT nas vabijo na brezplačno projekcijo kratkih filmov, posvečenih Palestini

V filmu DARILO (Al-hadiya, 2020, 24 min) britansko-palestinske ustvarjalke Farah Nabulsi se oče in hči odpravita po darilo za mater. Film je bil nominiran za nagrado oskar in prejel nagrado BAFTA za najboljši kratki film. DANES SO VZELI MOJEGA SINA (Today They Took My Son, 2016, 7 min) režiserja Pierra Dawalibija obravnava temo nasilnega odvzema otrok. NOČNA MORA V GAZI (Nightmare of Gaza, 2018, 14 minut) Farah Nabulsi je mračna vizija usode mater in njihovih otrok sredi oblegane Gaze. Vse tri filme bomo predvajali v angleščini oziroma z angleškimi podnapisi. PRIHAJAM IZ GAZE (2009, 42 min) režiserja Jana Zakonjška je dokumentarec o rehabilitaciji otrok, žrtev vojne iz Gaze, ki jim je zdravljenje v Sloveniji omogočila Ustanova Pustimo jim sanje – Fondacija Danila Türka. Po projekciji se bo doc. dr. Polona Petek o filmih ter o širšem zgodovinsko-političnem in etičnem kontekstu pogovarjala z nekdanjim predsednikom Republike Slovenije zasl. prof. dr. Danilom Türkom, novinarjem Borisom Vasevom, scenaristko filma Prihajam iz Gaze mag. Katjo Stamboldžioski ter režiserjem doc. Janom Zakonjškom. Prosimo, da udeležbo potrdite do srede, 20. decembra, do 13.00 na naslov kino@agrft.uni-lj.si.

Mateja Robida

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za azijske študije, 30.4.

Sprememba GU Alenka Cedilnik

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za muzikologijo, 30.4.

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Sprememba GU Robert Grošelj