Vabilo: konferenca Raziskovanje v vzgoji in izobraževanju: Umetna inteligenca v vzgoji in izobraževanju

Tudi v letu 2024 Pedagoški inštitut (PI), Slovensko društvo raziskovalcev na področju edukacije (SLODRE), Center Republike Slovenije za mobilnosti in evropske programe izobraževanja in usposabljanja (CMEPIUS) ter Oddelek za pedagogiko in andragogiko Filozofske fakultete organizirajo 9. znanstveno konferenco z naslovom Raziskovanje v vzgoji in izobraževanju: Umetna inteligenca v vzgoji in izobraževanju.

Konferenca bo potekala dva dni, in sicer v sredo, 25. 9., in četrtek, 26. 9. 2024, v prostorih Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani (Aškerčeva 2, Ljubljana).

Tokrat bo osrednja tematika konference namenjena razmislekom o vplivih vse bolj razvitih in uveljavljenih sistemov umetne inteligence na raziskovanje v vzgoji in izobraževanju, pri čemer pa ostaja odprta tudi za druge pristope in usmeritve.

Na konferenci bosta kot vabljena predavatelja sodelovala Lidija Kralj (European Digital Education Hub) ter dr. Colin de la Higuera (Univerza v Nantesu, Francija).

Rok za prijavo povzetka je ponedeljek, 22. april 2024.

Na konferenco lahko prijavite:

• strokovni prispevek,
  • znanstveni prispevek,
  • panelno razpravo,
  • če ste študent_ka na doktorskem študiju, pa lahko prijavite predstavitev svoje doktorske naloge v delu v obliki posterjev.

Kotizacija za udeležbo na konferenci, ki vključuje kosilo, kavo in prigrizke med odmori ter knjižico povzetkov, znaša:

• 50 EUR za enodnevno udeležbo (cena s popustom za študente, upokojence in brezposelne je 40 EUR) in
  • 80 EUR za dvodnevno udeležbo (cena s popustom za študente, upokojence in brezposelne je 60 EUR).

Prav tako bomo tudi letos na konferenci podelili priznanja za najboljše doktorsko delo na področju raziskovanja vzgoje in izobraževanja, priznanje za izjemne dosežke na področju raziskovanja vzgoje in izobraževanja ter priznanje za življenjsko delo na področju raziskovanja vzgoje in izobraževanja. Razpisno dokumentacijo lahko najdete tu.

Več informacij

Vljudno vabljeni k prijavi!

Oddelek za arheologijo

Strokovna služba oddelka - zaprto 15. 4. 2024

Mednarodna pisarna, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Povabilo k udeležbi na poletni šoli »Igrivo vedenje« (od 25. do 27. junija 2024)