Slovenska beseda v živo 1a, učbenik

Avtor: Mojca Stritar Kučuk, Andreja Markovič, Staša Pisek, Tanja Jerman

Učbeniški komplet je nastal po prenovi učbenika Slovenska beseda v živo. Namenjen je tujim odraslim udeležencem tečajev ali študentom slovenščine, ki želijo postati uporabniki slovenskega jezika. V kompletu sta učbenik in delovni zvezek (prodajata se ločeno), ki ga dopolnjujejo rešitve vaj. Priloženi sta zgoščenki s posnetki besedil. Na koncu učbenika so dodane tudi slovnične preglednice in seznam glagolov. Besedila v nalogah so kratka, preprosta in sestavljena posebej za jezikovno učenje. Velik del predstavljajo dialogi, vmes pa se pojavljajo tudi poenostavljena avtentična besedila. Veliko besedil ima tudi zvočni posnetek in slikovno gradivo, ki pomaga pri razumevanju. Navodila vaj so kratka in prevedena v angleščino.

Leto izida: 2023

Zbirka: Učbeniki za učenje slovenščine kot drugega in tujega jezika

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje